Darmowa dostawa od 249,00 PLN

Wyprawka szkolna – czego nie może zabraknąć na Twojej checkliście?

2022-08-05
Wyprawka szkolna – czego nie może zabraknąć na Twojej checkliście?

Sierpień to czas przygotowań do powrotu dzieci do szkół. Letnia beztroska pozwoliła na chwilę zapomnieć o planowaniu, obowiązkach i wczesnych pobudkach. Czas jednak wrócić do powakacyjnej rzeczywistości. By nie dać się zaskoczyć pierwszemu dzwonkowi, podpowiadamy, co powinna zawierać wyprawka dla ucznia.


Spis treści:


  1. Plecak inny niż wszystkie
  2. Worek do zadań specjalnych
  3. Piórnik na skarby
  4. Przybory (nie) tylko do malowania
  5. Śniadaniówka w kolorach tęczy
  6. Woda zawsze pod ręką



Plecak inny niż wszystkie

Plecak lub tornister to podstawa wyposażenia ucznia. To do niego pakujemy wszystkie pozostałe przybory, zatem powinien posiadać kilka poniższych, niezbędnych cech:


  • Optymalna pojemność – wielkość tego akcesorium dopasuj do wieku i postury dziecka, a także do potencjalnej zawartości. Zbyt duży niepotrzebnie obciąży plecy malucha, a za mały nie spełni swojej podstawowej funkcji.
  • Bogate wnętrze – dobrze, by w środku znajdowały się kieszonki i przegródki do oddzielenia i posortowania zeszytów, podręczników, piórnika, ale także śniadania, bidonu czy stroju gimnastycznego. Miszmasz nie jest wskazany zwłaszcza u pierwszoklasistów, którzy dopiero uczą się organizacji pracy i zasad.
  • Stabilna konstrukcja – młodszym dzieciom rekomenduje się sztywniejsze tornistry, zapewniające zeszytom i książkom ochronę przed zgnieceniem; starsi wybiorą plecak, który wymaga ostrożnego obchodzenia się z nim i daje większe możliwości konfiguracji zawartości.
  • Regulowane szelki – ergonomia i komfort malucha są najważniejsze, dlatego obowiązkowym elementem wyposażenia są szelki z możliwością regulacji; dziecko rośnie, ciężar plecaka zmienia się, więc i akcesorium powinno nadążać za jego potrzebami. W trosce o zdrowy kręgosłup najważniejsze są przecież prawidłowe nawyki.
  • Trwały i zmywalny materiał – ważne, by plecak przetrwał niepogodę, spontaniczne malunki czy nieprzewidziane wypadki podczas posiłku, czy zajęć plastycznych.
  • Interesujący wzór – kiedy rodzic zadba już o wybór najsolidniejszej opcji, dziecko z pewnością wybierze ten tornister, który zwyczajnie mu się spodoba; zatem nie bagatelizujmy designu, które czasem zadecydują o wyborze tego, a nie innego plecaka.


Worek do zadań specjalnych

Wielozadaniowość to ta cecha, którą powinien mieć współczesny szkolny worek. Chociażby dlatego, że obecnie z powodzeniem może spełniać funkcję plecaka na wycieczkę, worka na buty, strój gimnastyczny, a nawet pojemnego schowka na skarby. Już dawno przestał być wyłącznie torbą na obuwie. Solidny worek ma:

  • Porządny, najlepiej podwójny i regulowany ściągacz, który równocześnie pełni rolę ramiączek
  • Zmywalny i łatwy w czyszczeniu materiał, który przy okazji jest przyjazny środowisku
  • Niebanalny wzór, który przyciąga uwagę i szybko się nie znudzi
  • Oryginalne rozwiązania, takie jak np. doszyte uszy królicze czy możliwość wielokrotnej personalizacji

Taki plecak-worek przyda się nie tylko uczniowi, ale też każdemu przedszkolakowi, który potrzebuje zapasowych ubranek lub innych przyborów toaletowych. Świetnie sprawdzi się również podczas krótkiego rekreacyjnego wypadu lub na nocowanie u dziadków. Bez worka ani rusz na zajęcia pozalekcyjne tj. karate, piłka nożna, taniec.



Piórnik na skarby

Przybory szkolne, zwłaszcza kredki, ołówki i pisaki lubią się gubić. By zapanować nad akcesoriami piśmienniczymi, w tornistrze nie może zabraknąć piórnika. Rodzice dzieci młodszych chętniej spojrzą na ten z przegródkami. Z czasem jednak okaże się, że mazaki i tak nie są wkładane pod gumkę, a jedynie zamykane w środku. Dlatego też straszaki, które doskonale o tym wiedzą, częściej decydują się na piórniki typu saszetka. Taka torebka zamykana na zamek jest płaska, więc zmieści się praktycznie w każdym zakamarku plecaka i dopasuje się do jego kształtu. Ponadto w razie potrzeby może spełniać funkcję kosmetyczki, schowka czy portmonetki. Świetnym patentem na urozmaicenie piórnikowej propozycji jest możliwości wielokrotnego kolorowania akcesorium. Taka personalizacja nadaje oryginalności i pozwoli błyskawicznie znaleźć potencjalną zgubę. Nie bez znaczenia są tutaj również wzory, które niczym magnes przyciągają zainteresowanych. Dzikie zwierzęta, rakiety, dinozaury itp. Wybór naprawdę nie należy do najłatwiejszych



Przybory (nie) tylko do malowania

W plecaku szkolnym nie może zabraknąć przyborów służących do malowania. Oprócz typowych kredek, pisaków czy gumek do mazania, warto rozejrzeć się za akcesoriami, które potrafią znacznie więcej i przy okazji wyróżniają się niebanalnym wzornictwem. Japońskie kredki zrobione z wosku pochodzącego z otrębów ryżowych to odpowiedź na standardowe zestawy artystyczne dla dzieci. Dedykowane do stosowania niemalże na każdej powierzchni, zachwycą zarówno miłośników tradycyjnych malunków na papierze, jak i odważnych artystów zdobiących lustra czy szyby. Dzięki połączeniu z wodą zachęcają do eksperymentowania z nową techniką malarską, jaką jest akwarela.



Rakiety kosmiczne, astronauci, dinozaury, a może pachnące i smakowicie wyglądające lody na patyku i pączki? Takie nietuzinkowe gumki do mazania ma w swej ofercie brytyjska marka Rex London. Z wymyślnymi kształtami i kolorami znacznie przyjemniej jest doskonalić warsztat artystyczny i zmazywać niechciane rysunki.

Zupełnie inne spojrzenie na flamastry szkolne mają pomysłodawcy marki Eat Sleep Doodle. Stworzyli zestaw 20 dwustronnych pisaków dla małego artysty. Mazaki są wyjątkowe, ponieważ kolory tęczy można nanosić standardowo na papier, ale również na tkaniny, gdyż pisaki są spieralne. Dają nieograniczone możliwości personalizacji tekstyliów, m.in. piórników, plecaków, a nawet pościeli czy obrusu z oferty producenta.



Śniadaniówka w kolorach tęczy

Śniadanie to najważniejszy posiłek w trakcie dnia. Daje dzieciom energię aż do pory obiadowej w szkole, a jego przygotowanie i regularne spożywanie kształtują u najmłodszych dobre nawyki żywieniowe. Kwestiami, które niezmiennie nurtują rodziców przed zakupem opakowania na śniadanie, są:


  1. Wielkość pojemnika – w zależności od potrzeb, powinno się tam znaleźć miejsce na pożywne kanapki, zdrowe przekąski, warzywa i owoce.
  2. Kolorystyka – ciekawa, radosna i odpowiadająca użytkownikowi śniadaniówki; najlepiej, by można było utworzyć zestaw z bidonem.
  3. Zamykanie – proste i szczelne zamknięcie, dzięki któremu dziecko nie będzie miało problemu z obsługą, a zawartość nie wysypie się z pojemnika.
  4. Materiał wykonania – najlepiej bezpieczny, przebadany i taki, który łatwo i szybko się czyści, nie przejmuje zapachów i kolorów jedzenia.
  5. Obecność przegródek – posiada możliwość separowania żywności wewnątrz opakowania, która sprzyja urozmaicaniu szkolnego menu.


Woda zawsze pod ręką

Bidon to jeden z dwóch podstawowych elementów zestawu śniadaniowego ucznia. Niezbędny w czasie i między lekcjami, podczas zajęć sportowych, a także na wycieczce. Na wodę lub inny napój lub sok, towarzyszy dzieciom w każdych okolicznościach. Wybierając wielorazową butelkę na wodę, należałoby uwzględnić następujące cechy:


  • Materiał wykonania, który jest trwały i lekki, a przy tym nie przejmuje zapachów i nie odbarwia się (np. tritan)
  • Ustnik dopasowany do preferencji użytkownika (np. słomka)
  • Ergonomiczne uchwyty i kształt ułatwiający trzymanie butelki i jej przenoszenie
  • Optymalną pojemność butelki (np. 450 ml)
  • Zmyślny system otwierania i zamykania zapobiegający przeciekom


Przygotowanie szkolnej wyprawki to spore wyzwanie dla rodziców. Jeśli wciąż szukasz inspiracji w kwestii wyposażenia swojej pociechy, koniecznie zajrzyj tutaj https://www.babyandtravel.pl/zul_m_Do-domu_Back-To-School-1295.html

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 68 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2022-05-21
Super!
2022-01-04
Bardzo dobra profesjonalna obsługa.Personel pomocny dla klienta
pixel